Minusy i zalety różnych rodzajów dozowników płynu dezynfekującego

Obecna sytuacja zarówno w Polsce, jak i na świecie, nie napawa radością. W związku z długą listą obostrzeń oraz wymagań sanitarnych, w każdym miejscu publicznym musi znaleźć się dozownik płynu dezynfekującego. Nie musimy przesadnie rozpisywać się nad korzyściami, które płyną ze stosowania tego produktu – jego należyte i częste użytkowanie może przyczynić się do znacznego zredukowania liczby zachorowań w trakcie pandemii wirusa.

Dozownik automatyczny czy manualny?

Należy jednak mieć na uwadze, że na rynku znaleźć można wiele różnorakich typów dozowników. Mamy na przykład dozownik automatyczny, który cechuje przejrzystość użytkowania, ale i nieco większe koszty eksploatacji. Alternatywą będzie dozownik manualny, który wymaga naciśnięcia guzika lub pociągnięcia za odpowiednią wajchę.

Złoty środek

Między nimi jednak znajduje się pewien złoty środek, a mianowicie dozownik łokciowy. Wyróżnia się nieskomplikowaniem budowy oraz zredukowanymi kosztami w porównaniu do dozownika automatycznego, ale znacznie solidniejszym poczuciem bezpieczeństwa, niż w przypadku zwykłych, manualnych produktów tego rodzaju. Jest zatem świetnym wyborem, kiedy zależy nam na oszczędności pewnych sum i na poprawie poziomu higieny pracowników naszej firmy lub klientów naszego sklepu.
Dbajmy o zdrowie i dezynfekujmy ręce!