Adwokat podczas rozwodu – czy można się bez niego obyć?

Spora ilość ludzi zastanawia się nad tym. W sytuacji, kiedy zostaje podjęta decyzja o rozwodzie, pewnie masz dużo więcej wydatków, niż wynagrodzenie adwokata. Wiele opłat związanych z ewentualną wyprowadzką lub opłatami alimentacyjnymi sumuje się, dlatego wszystkie dodatkowe obciążenia są problematyczne. W związku z tym duża ilość rozwodników zadaje sobie pytanie – czy muszę skorzystać z pomocy adwokata, czy dam radę wykonać to samodzielnie?

Sprawa rozwodowa bez konsultacji z kancelarią adwokacką

W dobie Internetu możemy myśleć, że wiele spraw możemy rozwiązać w pojedynkę. W przypadku rozpraw w sądzie sytuacja nieco się komplikuje. W sieci możesz odnależć wiele nieprawdziwych informacji, gdyż nie każdy użytkownik jest zweryfikowanym doradcą. Bywa też wiele rozwiedzionych osób, które same przeszły już rozwód, jednakże ich kwestia może wyraźnie odróżniać się od Twojej. 

Istnieje też masa kruczków, o których człowiek bez wykształcenia prawniczego może zwyczajnie nie wiedzieć. Jednym z nich jest kwestia wypowiadania się podczas sprawy – są w tym temacie jasne zasady, a niezastosowanie się do nich może prowadzić do negatywnych konsekwencji. Ponadto, będąc sam własnym przedstawicielem nie jesteś uwolniony ze wszystkich wymogów, jakie ciążą na adwokacie.

Skuteczny adwokat Warszawa – umów się na spotkanie

Kiedy boisz się jakiegoś aspektu sprawy rozwodowej – postaw na kancelarię adwokacką Warszawa. W przypadku, gdy podejrzewasz, że rozprawa nie będzie odbywać się po Twojej myśli, a więc kiedy drugi małżonek nie będzie współpracować, będzie być zdolny do manipulacji, bądź utrudniania kontaktów z dzieckiem – zdecyduj się na adwokata. Nie ryzykuj swoim zdrowiem czy nieustannie przedłużającą się sprawą sądową – skuteczny adwokat pomoże Ci szybko uzyskać rozwód.

informacje na podstawie strony: Adwokat Katarzyna Topczewska