Coraz więcej osób uzależnionych od dopalaczy w ośrodkach leczenia uzależnień

Dopalacze przez bardzo długi czas stanowiły duży problem. Wydawało się, że wszelkie kampanie prowadzone przez rząd przyniosły pewne korzyści – owszem, sklepy z takimi substancjami zostały zamknięte, ale niestety nie zredukowało to liczby osób, które przebywają w placówkach takich jak ośrodek leczenia uzależnień nfz. Można kwestię tę bagatelizować i twierdzić, że inne narkotyki są bardziej szkodliwe – nie można za to podważyć faktu, że dopalacze także uzależniają. Przynoszą także skutki o wiele gorsze, niż inne nielegalne substancje. 

Dlatego tak wiele osób sięga po dopalacze?

Każdy ośrodek leczenia uzależnień w Polsce przyjmuje mnóstwo osób, które mają problem z dopalaczami. Problem jest w tym wypadku o tyle duży, że tak naprawdę nie można łatwo stwierdzić, co się znajduje w dopalaczach, w związku z czym trudniej o wykrycie toksycznych substancji, a co za tym idzie, leczenie. Chociaż gwarantują one efekty halucynogenne, to mogą również wpłynąć na prawidłowe działanie mózgu, upośledzając jego niektóre funkcje. Tak samo sytuacja prezentuje się w przypadku innych sfer naszego ciała. Dopalacze są zwyczajnie w świecie szkodliwe. Ośrodek leczenia uzależnień w Wandzinie nie jest osamotnioną placówką tego rodzaju, która zmaga się z wieloma pacjentami, którzy kontynuują przygodę z dopalaczami. Całe województwo pomorskie pełne jest takich miejsc. 

Dopalacze – trzeba ich unikać!

Nie można bagatelizować działania dopalaczy na kondycję organizmu. Ośrodek leczenia uzależnień nie zawsze jest miejscem, do którego trafiają osoby uzależnione od nich – zatrważająco często zażywanie ich kończy się zwyczajnie śmiercią albo trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.