Czym muszą charakteryzować się słoiki na kosmetyki?

Kupując kremy czy inne kosmetyki, często sugerujemy się oprócz składu produktu – wyglądem opakowania. Bez wątpienia słoiki kosmetyczne muszą przyciągać uwagę i być estetyczne. Ale czy tylko? Czym poza tym powinny się wyróżniać? Trzeba pamiętać, że kremy mają styczność z naszą skórą, a więc nie powinny do nich przenikać żadne niebezpieczne substancje. Bardzo często kobiety chcą robić kosmetyki własnoręcznie, w domu. W tym przypadku również warto zwrócić uwagę na pojemniki w jakich będą one przechowywane. Ważne, aby te opakowania były hermetyczne i nie dopuszczały do zwietrzenia produktu, z tego powodu trzeba szukać takich, które mają odpowiednie certyfikaty i są przeznaczone do przechowywania substancji kosmetycznych. Mogą to być również opakowania szklane, jak i z plastiku. Na rynku dostępne są również pojemniki w całości nadające się do recyclingu, które są przyjazne dla środowiska. 

W czym przechowywać własnoręcznie wykonane kosmetyki? 

O ile w przypadku kupnych kosmetyków wytwórca troszczy się o ich właściwe przechowywanie, o tyle kosmetyki produkowane w domu także powinny mieć dobre opakowania. Co należy wziąć pod uwagę? Przede wszystkim należy pamiętać, że takie własnoręcznie produkowane kremy są podatne na działanie światła, a także wilgoci. Z tego powodu odpowiednie słoiki muszą być dobrze zamykane a także nieszkodliwe dla zdrowia. Należy pamiętać, że kosmetyki wytwarzane w domu bardzo łatwo wietrzeją. Zazwyczaj osoba, która je wytwarza nie używa żadnych konserwantów przeciwdziałających temu procesowi. Kupując odpowiednie opakowania trzeba zwrócić również uwagę na to, aby były odporne i dobrze zabezpieczały kosmetyk w transporcie. Szukając dobrych opakowań należy też zwrócić uwagę, żeby zamknięcie było szczelne i przeciwdziałało niechcianemu otwarciu się pojemnika w transporcie. Z tego właśnie powodu dobrze jest postawić na pojemniki specjalnie przystosowane do trzymania kosmetyków. Jednakże na rynku dostępne są zarówno plastikowe, jak i szklane słoiki. Jakie będą lepsze? A może wybrać jednak tubki?

Plastikowe czy szklane słoiki na kosmetyki?

Ważne jest, aby opakowania na kosmetyki robione były przez wyszkolony personel znający specyfikę branży. Substancje użyte do wyprodukowania słoika pod żadnym pozorem nie powinny wchodzić w jakąkolwiek reakcję chemiczną z kosmetykiem, który będzie w nim przechowywany. Opakowania kosmetyczne zarówno szklane, jak i plastikowe doskonale się sprawdzą w przypadku gęstych kosmetyków. Szerokie wieczko słoika zdecydowanie ułatwi dostęp do kosmetyku. Takie opakowania charakteryzują się większą wytrzymałością na pęknięcia. Opakowania zrobione z plastiku dodatkowo odznaczają się stosunkowo niedużą wagą. Na rynku można kupić różne odmiany tego rodzaju słoików, także takie, które pięknie wyeksponują kosmetyk. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać pojemnik do jego zawartości. W przypadku kremów wyjątkowo podatnych na działanie światła słonecznego można wybrać słoiki zrobione z ciemnego szkła. Lekkie, plastikowe pojemniczki doskonale się sprawdzą w przypadku np. balsamów czy kremów stosowanych na co dzień, oraz takich, które często nosimy ze sobą. 

W jakim miejscu można kupić słoiki do kosmetyków? 

Szukając dobrych słoików na nasze kosmetyki najlepiej udać się do profesjonalnych firm zajmujących się ich wytwarzaniem. Dzięki temu możemy mieć pewność, że materiały wykorzystane do ich zrobienia będą z właściwego źródła i doskonałej jakości. Co więcej takie pojemniki muszą mieć odpowiednie certyfikaty, które zapewniają, że związki w nich użyte nie będą wchodziły w reakcje chemiczne z kremami czy innymi kosmetykami. Należy również wziąć pod uwagę, czy taka firma dba o środowisko naturalne poprzez używanie materiałów poddawanych recyclingowi. W przypadku kosmetyków wykonywanych własnoręcznie można kupić opakowania, wielokrotnego użytku, a po wykorzystaniu kremu nie trzeba będzie go wyrzucać. Na rynku jest tak szeroki wybór różnych opakowań, że z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Słoiki dostępne są w różnych rozmiarach od takich naprawdę niewielkich, przeznaczonych na próbki kremów, aż po duże, wykorzystywane do przechowywania balsamów. Jeśli zależy nam na pięknym wyeksponowaniu kremu można kupić także słoiki o wyjątkowych kształtach, które z na pewno przyciągną oko. Warto pamiętać, że tego typu pojemniki doskonale sprawdzą się także w podróży, kiedy nie chcemy dźwigać ze sobą całego opakowania, a tylko porcję potrzebną na kilka dni.