Drobiazg na komunię i chrzest – co podarować z okazji tych uroczystości?

Nie da się ukryć, że dla wszystkich wierzących osób oraz ich rodzin bardzo ważne są wydarzenia takie jak pierwsza komunia święta czy bierzmowanie. Choć nie można zaprzeczyć ich wymiarowi duchowemu, to gdy jesteś krewnym, znajdujesz się przed pewnym dylematem: jakiego rodzaju upominek wręczyć?

Co kupić z okazji uroczystości religinej

Oczywiście bardzo popularnym wyjściem jest wręczenie interesującego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, bardzo dużo osób decyduje się, by wręczyć rower czy komputer. Dziecko może być zadowolone z takiego typu prezentu, lecz jeśli wiele osób wpadnie na takie rozwiązanie, może być ich zbyt dużo. W związku z tym dobrze jest pomyśleć trochę nieszablonowo i wykazać się pewną kreatywnością. 

Srebrne obrazki to doskonała pamiątka

Świetnym pomysłem będzie na przykład podarowanie różnorakich drobiazgów powiązanych konkretnie z religią oraz wiarą – w końcu na tym opierają się takie wydarzenia, jak bierzmowanie czy pierwsza komunia święta. Można zdecydować się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Biblii. Interesujące będą również obrazki srebrne święta rodzina. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Zdaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też chrzest nie jest zbyt robiącym wrażenie prezentem, a dziecko na pewno będzie chętniej korzystać z komputerów czy tabletów, ale dobrze jest uświadomić naszą pociechę, że tak samo istotne, co przedmioty materialne, są prezenty o charakterze duchowym, które mogą utrzymać nas w wierze oraz czynić dobrą osobą. Srebrne obrazki są w związku z tym bardzo dobrym pomysłem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o podstawowych katolickich wartościach. Może być za to wdzięczne.