Jakie bezpieczne podłoże kupić na plac zabaw?

Decyzja o wyborze dobrego podłoża to jeden z ważnych punktów projektowania placów zabaw. Producenci bezpiecznych nawierzchni prześcigają się w wykorzystywaniu coraz to nowszych surowców mających zapewnić jak wysoki stopień bezpieczeństwa naszym najmłodszym. Jednak dalej najbardziej popularnym podłożem jest piasek. Nie jest on właściwym wyborem, ponieważ trzeba go cyklicznie uzupełniać. Niemożliwe jest również utrzymanie czystości tej nawierzchni. Na placu zabaw, gdzie można bawić się powyżej metra muszą znajdować się bezpieczne nawierzchnie. Niedopuszczalne jest stosowanie twardych surowców, takich jak cegły czy beton. W Theta Łódź możesz dostać całą gamę bezpiecznych nawierzchni, które uchronią od niebezpiecznych wypadków.

Maty i panele gumowe – podłoże jak puzzle

Theta Łódź to producent bezpiecznych nawierzchni, który rekomenduje tartan na place zabaw. Materiał, z którego jest zrobiony nie potrzebuje specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a paleta wzorów jest bardzo szeroka. Maty na plac zabaw dzięki materiałom użytym do ich wykonania zabezpieczają i amortyzują upadki, są one również antypoślizgowe. To dobre rozwiązanie na lata dlatego, że wykazują one dużą wytrzymałość na promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne.

Nawierzchnia wylewana – kreatywne rozwiązanie

Rozwiązanie, to jest ulubionym narzędziem projektantów. Występuje w wielu kolorach i daje dużą dowolność. Możesz wykonać różne wzory lub oznaczyć kolorem ciągi komunikacyjne, co jeszcze bardziej podniesie bezpieczeństwo dzieci. Świetnie sprawdza się na dużych powierzchniach placów zabaw i boisk. To podłoże jest najbardziej wytrzymałe i wykazuje dużą odporność na wszelkie zniszczenia.

Maty przerostowe – bezpieczeństwo w parze z ekologią

Powinieneś zastosować matę przerostową, gdy zależy Ci na maksymalnie naturalnym wyglądzie placu zabaw. Jest to nie tylko bezpieczne podłoże na plac zabaw, ale też rozwiązanie dobre dla planety. Tworzywo, z którego są wykonane pochodzi z recyklingu. W dużym stopniu zabezpiecza przed konsekwencjami upadku, nawet tych z 3 metrów. Takie nawierzchnię można kosić jak zwykły trawnik i nie sprawiają żadnych kłopotów podczas używania.