Jakie korzyści płyną z jazdy na rolkach

Bez wątpienia jazda na rolkach, oraz jazda na wrotkach zaliczany jest do jednego z najbardziej przyjemnych i najlepiej działających na zdrowie rodzajów aktywności fizycznej. Do ich zalet zalicza się:

  • umocnienie mięśni nóg czy też pośladków
  • przyśpieszenie spalania tłuszczu,
  • wzmocnienie kondycji, wzmocnienie koordynacji.

Jednakże plusy jazdy na wrotkach nie sprowadzają się tylko do plusy dla naszego zdrowia. Jazda na rolkach pomimo tego, że sprawia, że ciało jest wzmocnione, jest to idealna forma relaksu i rozwiązanie na doskonałą formą relaksu i sposobem na ciekawe spędzanie czasu ze znajomymi.Ważny jest także fakt iż  jazda na rolkach daje okazję do zapoznania się z nowymi osobami,dodatkowo pomogą Ci one zapomnieć o stresie.  Najlepsze w wrotkach jest to, że żeby rozpocząć ten sport, nie trzeba być sportowcem. Dodatkowo rolki przeznaczone są zarówno dla młodych, jak i dla nieco starszych osób o różnej kondycji.

Jakie są korzyści z jazdy na rolkach?

Jazda na rolkach w skuteczny sposób spalają tłuszcz

Czy jesteś świadom, że wrotki są skuteczne w odchudzaniu prawie w taki sam sposób bieganie? Podczas godzinnej jazdy możemy {zredukować|spalić| nawet 700 kilokalorii. Stałe treningi, które odbywają się dwa dni w ciągu tygodnia, pomogą w utracie kilogramów. 

Rolki nie przeciążają stawów

Plusem jazdy na rolkach nad joggingiem jest to że obciąża ona stawy w dużo mniejszym stopniu. Ze względu na to, że aktywność jest płynna, nie ma potrzeby nagłych zrywów, kolana i kręgosłup nie są tak narażone na obciążenia jak w trakcie joggingu.

Rolki poprawiają kondycję

W związku z tym, że jazda na rolkach należy do sportów aerobowych wzmacnia serce oraz korzystnie działa na działanie układu krążenia. Silne serce efektywniej pompuje krew, dzięki czemu tlen dostarczony jest sprawniej do wszystkich tkanek organizmu. Dzięki temu o wiele mniej się forsujemy i mamy o wiele więcej energii.

Wrotki poprawiają mięśnie pośladków 

Przez to, że w trakcie  jazdy na rolkach uruchomione są wszelkie nie małe grupy mięśniowe, uda u u jeżdżących na rolkach ujędrniają się. 

Rolki pomagają w koordynacji ruchowej

W związku z koniecznością zachowania odpowiedniego balansu podczas chwiejnych rolek powoduje, że odpowiednie mięśnie naszego ciała współpracują ze sobą. Wrotki wyrabiają koordynacji.

Wrotki dotlenia organizm

Z pewnością podczas jazdy na wrotkach zażywamy aktywności fizycznej na otwartym powietrzu. Nie da się ukryć, iż taka aktywność jest zdecydowanie zdrowszy oraz lepiej dotlenia nasze ciało niż aktywność fizyczna w zamkniętych pomieszczeniach.

Wrotki to idealny środkiem przemieszczania się  

Ogromną zaletą wrotek jest to, że będziemy w stanie nimi dotrzeć wszędzie tam, dokąd poprowadzone są asfaltowe drogi.

Jazda na wrotkach odpręża i obniża stres

Jazda na wrotkach po czasie pełnym obowiązków to perfekcyjny sposób aby zredukować stres oraz oderwanie się od spraw codziennych. Ponadto wrotki pozwala nam ciekawie spędzić czas z korzyścią organizmu  oraz wyglądu naszej sylwetki.

Gdzie w Szczecinie możemy jeździć na wrotkach? 

Z pewnością najbardziej korzystna pora roku do treningów na rolkach to zdecydowanie miesiące, gdzie temperatura jest wysoka takie jak na przykład sierpień. Szczecin oferuje wiele miejsc w których można jazdy na rolkach. Gdzie jeździć na rolkach w Szczecinie?

Arkonia

Na wyróżnienie zasługuje mieszcząca się w Szczecinie arkonka. Obok niej znajdziemy bujne drzewa a także jezioro. Bez wątpienia przez to jazda na wrotkach jest tam zdecydowanie bardziej przyjemna. Całkowity dystans tej trasy to 1,7 km.

Szczecińskie bulwary

Następną lokalizacją są znajdujące się w Szczecinie Bulwary. Całkowity dystans tej trasy to 850 m.

Trasa zamkowa

Lubisz panoramę Szczecina?Jeśli tak to zdecydowanie polecamy i trasę zamkową. To wyasfaltowana ścieżka, która pokazuje widok na Odrę jak i Szczecin.