Kto i kiedy powinien zainteresować się kursem business english?

Jak jest zorganizowany kurs business english?

Kurs business english są to zajęcia z języka angielskiego gdzie znajduje się duża ilość słówek i zwrotów biznesowych. W trakcie tego kursu kursanci uczą się słownictwa i przydatnych zwrotów z dziedziny handlu, ekonomii, finansów i marketingu. Kurs business english pomaga w zyskaniu niezbędnego słownictwa do rozmów kwalifikacyjnych w dużych firmach międzynarodowych, rozmów z potencjalnymi klientami albo czytania biznesowych i tematycznych artykułów, prac naukowych lub podręczników. 

Podczas kursu business english masz możliwość zdobycia doświadczenie przy nieskrępowanym mówieniu i czytaniu.

W Warszawie rekomendowana szkoła językowa to Alfa Lingua – kursy business english.

Kiedy przydaje się kurs business english?

Język angielski biznesowy staje się potrzebny za każdym razem kiedy w pracy musisz często używać języka obcego, albo chciałbyś znaleźć pracę w międzynarodowej firmie. Kompetencje, które uzyskasz na kursie business english będą doskonałe kiedy będziesz pisać firmowe listy, zgłaszać reklamacje i robić rezerwacje. Inaczej mówiąc za każdym razem, kiedy masz do napisania bardzo profesjonalny tekst. Nauczysz się tworzyć umowy po angielsku i będziesz umiał robić prezentacje o tematyce biznesowej. Na dodatek na kursie business english bardzo często znajdują się lekcje z prowadzenia rozmów telefonicznych z obcokrajowcami, prowadzenia negocjacji oraz wyrażania opinii po angielsku. Innymi słowy – pisanie i mówienie po angielsku nie będzie dla Ciebie żadnym kłopotem. Będziesz to ćwiczyć, tak żeby było bezwarunkowo wiarygodnie.

Jeszcze najważniejsze – kurs business english przyczynia się do dodania pewności siebie pracowników i pomaga poskromić tremę przed przemowami.

Komu przyda się kurs business english?

Przeważnie kandydatami do nauki języka angielskiego biznesowego są osoby, które chcą zmienić pracę i myślą o korporacjach międzynarodowych, lub w firmach, które posiadają zagranicznych klientów. Dodatkowo osoby, które pracują w tego typu spółkach, a nie umieją dobrze języka obcego także mogą spojrzeć na tego typu kurs. Jeżeli Twoja praca opiera się na środowisku biznesowym, gdzie sporą rolę odgrywają kontakty międzynarodowe to jak najbardziej ten kurs będzie dla Ciebie idealny.

Zajęcia są też idealne dla osób, które chcą się rozwijać i zagłębiać się w biznesowe artykuły, publikacje naukowe albo książki. Wiele tego typu pism jest właśnie po angielsku i kurs business english może pomóc Ci w czytaniu ich ze zrozumieniem. Na tego typu zajęcia przeważnie zapisują się managerowie, właściciele firm ale także specjaliści z działu sprzedaży i działu obsługi klienta – czyli osoby, które mają nieustanny kontakt z zagranicznymi klientami.

Aktualnie brak umiejętności językowych to duża wada u domniemanego pracownika, więc warto zapisać się na kurs business english nawet jeżeli nie potrzebuje tego Twój aktualny pracodawca.