Masażysta – satysfakcjonujący zawód – co mówią o swoich obowiązkach?

Sektor medyczny ciągle się rozwija – popyt na personel medyczny jest wysokie. Jednym z bardziej potrzebnych zawodów medycznych jest masażysta. Dlatego dużo młodych ludzi wybierających zawód, musi przeanalizować zapotrzebowanie rynku pracy. Osoba robiąca masaż uzdrawiający powinna mieć zwód medyczny, ponieważ jest to świadczenie w zakresie ochrony zdrowia.

Żeby uzyskać tytuł technika masażysty należy skończyć dwuletnią szkołę medyczną. Tego typu szkoły można spotkać w dużych miastach jak np. Toruń. W czasie edukacji można zdobyć umiejętności z zakresu różnych technik masażu takich jak: leczniczy, klasyczny, sportowy, profilaktyczny i kosmetyczny. W jakich miejscach może szukać zatrudnienia absolwent takiej szkoły? Czy zawód masażysty jest trudny? Ile zarabia masażysta? 

Salon masażu w Toruniu przyniesie Ci ulgę w bólu kręgosłupa.

Masażysta – czy warto wybrać ten kierunek kształcenia?

Badania rynku pokazują, że od pewnego czasu nie ma zbyt wielu wykształconych masażystów. Dzięki dużemu popytowi nie powinno być problemów ze znalezieniem pracy. Liczba  pacjentów z problemami układu ruchu, a najczęściej ze schorzeniami kręgosłupa stale wzrasta. Obecnie można uznać, że jest to choroba cywilizacyjna, która spotyka coraz więcej osób. Odpowiednio zrobiony masaż, przez wykształconego masażystę może przynieść ulgę w bólu, a nawet zupełnie go zlikwidować. Takie wsparcie pacjentom w ich schorzeniach może przysporzyć masażyście dużo zadowolenia z wykonanej pracy. W przypadku wszelkiego rodzaju kontuzji, masaż jest także zalecaną formą terapii, wspomagającą dojście do zdrowia. 

Technik masażysta – czym dokładnie się zajmuje?

Obpowiednio wykwalifikowany technik masażysta musi znać różne rodzaje masaży zarówno lecznicze, jak i relaksacyjne. Musi umieć dopasować on właściwy masaż w zależności od problemu, a także innych uwarunkowań pacjenta takich jak ogólny stan zdrowia czy wiek. Zadaniem masażysty jest zwalczanie wszelkiech dolegliwości bólowych a także pomoc w rekonwalescencji po doznanych urazach. Istotną umiejętnością jest znajomość wad postawy i sposoby zwalczania ich. 

W jakich kierunkach może się rozwijać masażysta?

Przez wzgląd na wiele różnych technik masażu, masażysta może specjalizować się w określonych. Z pewnością każdy z tych masaży inaczej wpływa na organizm, z tego powodu opłaca się zdobywać wiedzę na ten temat. W inny sposób robi masaże rehabilitacyjne, a inaczej te, których głównym zadaniem jest zmniejszenie stresu czy redukcja cellulitu. Masażysta wyspecjalizowany w masażach rehabilitacyjnych może otrzymać zatrudnienie w szpitalach, ośrodkach fizjoterapii czy w sanatoriach.

Na pewno nie ma przeszkód aby otworzyć swój własny interes. Jeżeli zdecyduje się na ścieżkę kariery masażu odprężającego, wtedy zatrudnienie może otrzymać w gabinetach kosmetycznych, centrach spa, klubach sportowych, siłowniach. Wybór tej ścieżki kariery również pozwala na założenie swojej własnej działalności. Jeżeli chodzi o zarobki w tym zawodzie to na pewno na najwyższe może liczyć absolwent, który zechce otworzyć swój własny gabinet masażu. Jednakże powinien mieć świadomość, że trzeba zainwestować w np. łóżko do masażu, oraz zyskać choć minimum doświadczenia. 

Czy masażyści cenią swój zawód? 

Dla wielu masażystów ta praca jest również ich pasją. Niewątpliwie jest to trudna fizycznie praca, w którą trzeba włożyć sporo wysiłku. Jednakże jeżeli ktoś kocha to co robi i stale się dokształca – wówczas staje się prawdziwym profesjonalistą. Masażyści także w pewnym względzie są pewnego rodzaju terapeutami – zazwyczaj podczas takiej sesji pacjenci zwierzają się. Na pewno jest to praca dająca dużo zadowolenia, mimo wszystko masażyści zazwyczaj uskarżają się na niemoralne propozycje które składają klienci. Głównym problemem są „pacjenci”, którzy żądają masażu erotycznego. Oczywiście zawsze spotykają się z odmową, ale z pewnością nie jest to przyjemne doświadczenie dla masażysty.

Zawód masażysty jest jest zawodem przyszłościowym. Absolwent szkoły medycznej uczący się na kierunku technika masażysty na pewno nie będzie miał żadnego problemu z otrzymaniem zatrudnienia. Nie można zapominać, że jest to trudny fizycznie i psychicznie zawód, w którym warto ciągle się kształcić. Dlatego warto, aby osoba, która uda się na ten kierunek lubiła to co robi, wówczas ewentualne niedogodności nie będą zbyt wielkim kłopotem.