Najwyższa jakość, najlepszy efekt – Wybieramy olejki eteryczne

Naturalne olejki eteryczne zyskują coraz coraz liczniejsze grono wielbicieli. Od setek lat używanie są do aromaterapii, a nasze babcie wykorzystywały ich dobroczynne właściwości wspomagająco podczas leczenia mnóstwa schorzeń. Jednakże nie wszystkie produkty to naturalne olejki eteryczne dobrej jakości. Jak odróżnić wartościowe naturalne olejki eteryczne? Jakie korzyści dają Ci 100% naturalne olejki eteryczne? Tego dowiesz się w dzisiejszym tekście.

Co wyróżnia naturalne olejki eteryczne?

Naturalne olejki eteryczne to nic innego jak najlepszej jakości esencje pochodzenia roślinnego. Ich mocny aromat zawarty w pojedynczej kropelce to dowód na to jak bardzo zostały stężone. 

Do wyrobu jednego kilograma naturalnego olejku eterycznego z róży potrzeba aż od 3000 kg do 5000 kg płatków róży! Tak duże zagęszczenie ekstraktu daje nam szansę wykorzystania ogromu drogocennych właściwości rośliny.  

Naturalne olejki eteryczne są produkowane na wiele sposobów, często produkuje się je ze świeżych bądź suszonych roślin techniką destylowania za pomocą pary wodnej i destylowania wodą.  

Jakie właściwości mają naturalne olejki eteryczne?

Olejki eteryczne produkowane tylko z surowców pochodzenia roślinnego posiadają niemało pożytecznych cech. W zależności od Twoich wymagań możesz wykorzystać je na odmienne sposoby.

Aromaterapia jest jedną z najpopularniejszych metod wykorzystywania naturalnych olejków eterycznych – masz możliwość użyć dyfuzora lub przeznaczonego do tego kominka. Naturalne olejki eteryczne mają także korzystne działanie na zmiany skórne. do tego celu użyj kilku kropli naturalnego olejku eterycznego do wody podczas kąpieli albo zmieszać z Twoim ulubionym kremem.

Olejek z lawendy

ma doskonałe działanie wyciszające oraz relaksuje, używany podczas procesu aromaterapeutycznego pomaga nam się rozluźnić a także pomoże w zasypianiu. 

Olejek sosnowy

popularny najczęściej w sezonie przeziębień, genialnie działa w infekcjach górnych dróg oddechowych, a świeży aromat daje wytchnienie zakatarzonym. Ma działanie odświeżające jak też pobudzające, a także odświeża przemęczony umysł.

Olejek rozmarynowy

jest to jeden z najcenniejszych naturalnych olejków eterycznych. Jest pomocą w skupieniu oraz wspomaga proces myślenia. Używany bezpośrednio na skórę pomoże podczas walki ze skórką pomarańczową, będzie również świetnie wygładzał skórę.

Olejek z drzewa herbacianego

{jest znany ze swoich|możesz go znać z jego silnych właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych. Wspomaga walkę z przeziębieniem, a nawet grypą. Stosowany na naskórek doskonale leczy trądzik i zmiany skórne.

Kupuj tylko naturalne olejki eteryczne

Całkowicie organiczny wyrób, jakim jest olejek eteryczny, zapewni Ci nie tylko wspaniały zapach ale też mnogie właściwości lecznicze. Niestety w internecie pojawia się wielka ilość substytutów oraz towarów wątpliwej jakości. Jak więc rozpoznać całkowicie naturalne olejki eteryczne od bubli? 

Najprostszą metodą bywa zwrócenie uwagi na samą nazwę. Gdy na butelce nie jest jasno powiedziane, że jest to towar w 100% stworzony z roślin, bardzo prawdopodobne, iż w swym składzie posiada środki drażniące oraz chemiczne substancje wypełniające. Ma on miły zapach, lecz nie powinieneś stosować go w celach terapeutycznych i używać prosto na skórę – na przykład do masażu bądź jako dodatek do kąpieli albo kremu.

Jeżeli na opakowaniu można zauważyć napis “olejek zapachowy” możesz być pewien, że jest to tylko imitacja naprawdę wartościowego naturalnego olejku eterycznego.Trzeba także poszukać czy producent przedstawia różne dowody dotyczące składników, procesu produkcji jak też jakości ziół, kwiatów i owoców wykorzystanych do wyprodukowania olejku. W momencie gdy firma jest wiarygodna i można łatwo prześledzić cykl produkcji każdej partii, możesz mieć pewność w kwestii dobrej klasy, a co za tym idzie najlepszego efektu.