O jakich aspektach należy pamiętać wybierając przedszkole?

Na początku posyła się dziecko do miejsca o nazwie żłobek, a następnie przedszkole. Predszkole w Gorzów Wielkopolski, Warszawie, Krakowie – to tylko przykłady miast gdzie znajdziemy dobre przedszkole lub żłobek. Lepiej postawić na przedszkole prywatne czy publiczne? Zapoznaj się z naszym tekstem aby się tego dowiedzieć.

Zalety przedszkoli niepublicznych – jakie są?

1. Bardzo duży wybór zajęć dodatkowych – placówki prywatne oferują mnóstwo zajęć dodatkowych dla dzieci. Takich jak między innymi robotyka, nauka gry na gitarze, basen, zajęcia sportowe, nauka języka angielskiego, taniec.

2. Mało liczne grupy – aktywności w przedszkolu prywatnym odbywają się w niewielkich grupach. Dzięki temu każde dziecko ma zapewnioną indywidualną opiekę.

3. Dostępność cały rok – w placówkach niepublicznych nie ma tzw. wakacyjne przerwy.

4. Mamy możliwość wyboru przedszkola profilowanego – istnieje wiele przedszkoli niepublicznych profilowanych. Jak na przykład przedszkole językowe, sportowe czy też artystyczne;

5. Innowacyjne wyposażenie – przedszkola prywatne z reguły są w posiadaniu nowoczesne sale,które są wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;

6. Wiele atrakcji – placówki niepubliczne dają możliwość. Oferują lekcje dopasowywane do umiejętności i potrzeb każdego dziecka.

7. Wykwalifikowana kadra – prywatne placówki zapewniają psychologa, logopedy a także pedagoga.

8. Wysoki poziom bezpieczeństwa – wszystkie przedszkola prywatne posiadają personalny monitoring, a wstęp do przeszkoda jest kontrolowany.

Zalety przedszkoli publicznych- jakie wyróżniamy?

1. Głównym plusem przedszkoli publicznych jest fakt, że są one darmowe. Dziecko może przebywać 5 godzin za darmo , a każda kolejna godzina to koszt złotówki. Ponadto w niektórych przedszkolach zajęcia dodatkowe są także za darmo, w innych trzeba za nie dopłacać.

2. W przedszkolach tych jest komitet rodzicielski. Składki na niego wahają się od kilku do kilkudziesięciu zł. Plusem jest również fakt, że przedszkola publiczne podlegają pod gminę. Może ona kontrolować, to czy w przedszkolu publicznym przestrzega się wszelkie odgórne prawa przykładowo co do kadry pracowniczej.