Pozbywanie się niepotrzebnego owłosienia – przegląd

Włoski na ludzkim ciele mają ważne zadanie – ochronę termiczną. Jednakże w dzisiejszych czasach nie są one nam bardzo potrzebne, z tego powodu wiele osób decyduje się na ich usunięcie. Można powiedzieć, że usuwanie włosków jest jednym z najpowszechniejszych zabiegów kosmetycznych wykonywanych zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Historia pokazuje, że już wiele wieków temu znane były ludzkości różne metody pozbywania się włosków z ciała. Wykonywały je i kobiety i mężczyźni. W dzisiejszych czasach popularne jest przekonanie, że pachy i nogi zadbanej kobiety muszą być idealnie gładkie. Współczesne kobiety mogą korzystać z wielu metod usuwania włosków zarówno samodzielnie, jak i w gabinetach kosmetycznych. Które sposoby są najskuteczniejsze? Czy warto skorzystać z oferty gabinetu kosmetycznego?

Wybór najsuteczniejszej metody usuwania niepotrzebnego owłosienia

Wybór sposobu usuwania owłosienia zależy jedynie od osobistych preferencji. Każda z metod zarówno ta wykonywana w salonie kosmetycznym, jak i samodzielnie ma pewne wady i plusy. Oczywiście przed wykonaniem zabiegu należy zastanowić się nad występującymi alergiami, oraz problemami skórnymi. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, warto skorzystać z rady profesjonalnej kosmetyczki. Usuwanie owłosienia w Toruniu można spotkać dużą ofertę salonów kosmetycznych, gdzie każdy z pewnością dobierze właściwą metodę dla siebie.

Pozbywanie się nadmiernego owłosienia – domowe metody

Jest pare sposobów na usunięcie zbędnych włosków w zaciszu domowym, do najistotniejszych z nich możemy zaliczyć:

Golenie maszynką

jest to chyba najpowszechniejsza metoda, nie wymagająca posiadania specjalistycznego sprzętu. Wystarczy maszynka i pianka do golenia. Jest to również naprawdę szybki sposób, jednak trzeba pamiętać, że może powodować podrażnienia, poza tym trzeba stosować go co 2 – 3 dni.

Kremy do depilacji

sposób ten wymaga użycia specjalnego kremu znajdującego się niemal w każdej drogerii. Jest ona stosunkowo łatwa, ale może powodować alergie czy podrażnienia skóry. Sposób ten nie należy do najtańszych – koszt jednej tubki kremu to ok. 30 zł.

Depilator elektryczny

jest to opcja, która daje długotrwałe efekty, jednakże jest bardzo bolesna. Urządzenie działa w prosty sposób – niewielkie pęsety łapią włoski i je po prostu usuwają. Żeby metoda ta była skuteczna włoski muszą być w miarę długie, w innym wypadku będą trudne do złapania. 

Jak pozbyć się owłosienia w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym?

Gabinety kosmetyczne w Toruniu w swojej ofercie posiadają wiele metod usuwania nadmiernego owłosienia, są to np.:

Wosk

skórę pokrywa się płynnym woskiem, który po wyschnięciu usuwany jest szybkim ruchem. Metoda ta na pewno nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest bardzo skuteczna. Jej efekty utrzymują się nawet kilka tygodni. Trzeba pamiętać, że do zabiegu włoski muszą być odpowiednio długie. 

Pasta cukrowa

metoda trochę podobna to usuwania woskiem, ale trochę droższa. Pasta składająca się z cukru, ziół i soku z cytryny nakładana jest na skórę, a po wyschnięciu usuwana szybkim ruchem. Metoda ta jest mniej bolesna niż przy wosku, a także włoski mogą być krótkie. 

Depilacja laserowa

jest to jedyna metoda, która usuwa owłosienie na stałe. Włosy naświetlane są specjalnym laserem, który niszczy cebulkę włosa. Jest to delikatny sposób, który można stosować nawet w miejscach wrażliwych. Żeby metoda ta była skuteczna należy wykonać ten zabieg kilkukrotnie. Warto wziąć pod uwagę, że nie każdy laser poradzi sobie z każdym kolorem włosa.