Skuteczna ochrona przed poceniem

Mocniejsze pocenie latem – kiedy panują upały – dotyka w zasadzie każdego. Są jednak osoby, które ze zbyt mocnym poceniem muszą radzić sobie przez cały rok. Na szczęście dzisiaj skuteczna, a równocześnie delikatna dla skóry ochrona przed potem jest w zasięgu ręki każdego z nas. Rozwiązaniem , które zasługuje na uwagę okazuje się dezodorant naturalny.

Czy naturalny dezodorant nie jest za słaby?

Dezodorant naturalny naprawdę dobrze radzi sobie z opanowaniem pocenia. Co ważne, nie zawiera tych wszystkich substancji, które mogą działać drażniąco na skórę, a które znajdują się w normalnych antyperspirantach. Zalicza się do nich między innymi parabeny oraz aluminium, bez którego większość producentów antyperspirantów w ogóle nie potrafi się obejść.

Na ogół dezodoranty naturalne zawierają w swoim składzie sodę oczyszczoną. To właśnie ona porządnie chroni przed namnażaniem się bakterii odpowiadających za brzydki zapach. Co ważne, dezodoranty naturalne nie zamykają gruczołów potowych, nie maskują zapachu potu, ale działają tak, aby w ogóle się on nie pojawił.