W jakiej sytuacji trzeba udać się do lekarza neurologa?

Neurolog zajmuje się nade wszystko układem nerwowym; stosunkowo często jednak osoba, którą trapią dolegliwości z tym związane nie za bardzo wie, kiedy lepiej pójść do tego specjalisty, a kiedy do psychologa czy psychoterapeuty. Wyjaśnijmy zatem, kiedy bezwarunkowo trzeba zasięgnąć porady u neurologa.

Układ neurologiczny jest niezwykle istotny!

Nade wszystko należy rozpocząć jednak od tego, że nieważne jakie symptomy widzisz w związku z funkcjonowaniem twojego układu neurologicznego, szybko powinieneś udać się na konsultację z neurologiem. Są to kwestie, których nie można w jakikolwiek sposób bagatelizować – w innym wypadku może skończyć się to ze wszech miar tragicznie. 

Oczywiście trzeba powiedzieć przede wszystkim o nagłych dolegliwościach takich jak utrata świadomości, zaburzenia równowagi czy silny ból głowy, który nie występował nigdy wcześniej. Podobnie sprawa wygląda chociażby z niedowładem kończyn. W takich przypadkach neurolog jest niezbędny do szybkiej interwencji.

Szukasz polecanego neurologa dla swojego dziecka w Poznaniu lub okolicach? Zobacz neurolog poznań.

Nie bagatelizuj żadnych oznak choroby!

Lekarz neurolog pomoże jednak także, kiedy odczuwamy przewlekłe, choć nie aż tak dramatyczne skutki zaburzeń funkcjonowania układu nerwowego. Chodzi między innymi o stopniowe pogarszanie się pamięci, występowanie przewidzeń, problemy z orientacją i inne kwestie, którymi jesteśmy zmartwieni. Pamiętajmy, że profilaktyka jest niezwykle istotna, stąd też neurolog jest ze wszech miar dobrym wyjściem nawet wtedy, gdy zaburzenia te nie przeszkadzają ci w codziennym życiu – pamiętaj, że mogą zamienić się w coś znacznie gorszego. Nie można bagatelizować żadnych dolegliwości tego typu.