Wyjście z nałogu – czy uzyskam pomoc na NFZ?

Placówka leczenia uzależnień w Wandzinie pomaga wrócić do zdrowia wszystkim, którzy potrzebują wsparcia NFZ. Próby leczenia na własną rękę, zwłaszcza przy substancjach psychoaktywnych graniczy z cudem. Z tego powodu warto skorzystać z oferowanego tam krótkoterminowego programu leczenia, który cechuje się działaniem w oparciu o metodę społeczności terapeutycznej. Ważnym punktem w walce z uzależnieniem jest udział w terapii krótkoterminowej. Jest ona przeznaczona dla osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz innych środków.

Jak wygląda leczenie?

Zabierając się za realizację postanowienia o skończeniu z używkami trzeba być świadomym, że leczenie przeważnie nawet pół roku. Jest to etap w życiu, podczas którego wybierane jest odpowiednie leczenie. Decyduje o tym stan osoby uzależnionej. Cały proces dzieli się na kilka faz, które pomału pomogą osiągnąć pożądany rezultat. Na samym początku warto skupić swoją uwagę na wyglądzie oraz środowisku. Drugim etapem jest motywacja, która umożliwia nam zastosować kolosalne zmiany, które wynikają z tego, w co wierzymy. Kolejny etap umożliwia poprawienie relacji z samym sobą oraz najbliższymi. Czwartym, a zarazem ostatnim etapem jest przypływ myśli o normalnym życiu poza ośrodkiem. Ukończone leczenie daje szansę na samodzielne i szczęśliwe życie bez nałogów.

Aby zostać przyjętym trzeba spełniać pewne warunki

Podstawą przyjęcia do ośrodka w województwie pomorskim jest aktualne skierowanie od lekarza. Trzeba mieć przy sobie także zapas leków przyjmowanych na stałe, które będą odpowiednio dopasowane do czasu pobytu. Istotne jest, że jeśli pacjent nie będzie posiadać zalecenia do przyjmowania leków, to nie zostaną one wydane. Koniecznością są także dokumenty takie jak dowód osobisty, RTG klatki piersiowej czy dokumentacja medyczna lub/i terapeutyczna. W czasie pakowania każda osoba, która chce skorzystać z usług ośrodka powinna pamiętać o środkach higieny oraz odzieży. Pod żadnym pozorem nie wolno zabierać ze sobą groźnych narzędzi i przedmiotów, telefonu komórkowego oraz cennych przedmiotów.
Sprawdź źródło artykułu: Wandzin – Ośrodek Terapeutyczny